Izvedite kaj novega o našem klubu!

1949
  • 7. avgusta je ustanovljeno športno društvo Gozdar
1950
  • maja se oblikuje veslaška sekcija prej omenjenega društva
  • sekcijo vodi Jože Osterman
1952
  • sekcijo vodi Robert Golob
1954
  • sekcijo vodi Božo Benedik
1955
  • zgrajen je veslaški center (hangar v Mali Zaki)
1956
  • postane samostojni veslaški klub
  • za predsednika kluba je izvoljen Božo Benedik
1961
  • prvi uspeh – osvojitev ekipnega državnega prvenstva za mladince
1962-1966
Blejski osmerec
  • oblikuje se blejski osmerec (veslači: Franc Kozelj, Alojz Colja, Boris Klavora, Tomaž Guzelj, Ludvik Berc, Jože Marolt, Stanko Slivnik), ki na EP 1962 osvoji 4. mesto in v kombinaciji z drugimi jugoslovanskimi veslači osvoji 1. mesto v Luzernu leta 1964 in na OI 1964 v Tokiu 4. mesto ter na SP 1965 na Bledu tudi 4. mesto (Blejci Boris Klavora, Peter Skalak, Jože Berc, Alojz Colja, Marko Mandič, Slavko Janjuševič); glavni trener je Peter Klavora
1970-1972
Četverec brez krmarja
  • oblikuje se četverec brez krmarja (veslači: Slavko Janjuševič, Marko Mandič, Miloš Janša, Jure Potočnik), ki na SP 1970 osvoji 7. mesto in se leta 1972 udeleži OI v Münchnu (namesto Janjuševiča na OI vesla Jože Berc)
1976
  • za predsednika kluba je izvoljen Anton Ažman
1978
  • vodenje in trenersko delo prevzameta Stanko Slivnik in Miloš Janša in kmalu se pojavijo uspehi mladinskih ekip
1979
  • za predsednika kluba je izvoljen Stanko Slivnik
1981
Pančarevo, MSP, bron v 4- (Miran Bratuša, Damjan Golja, Danijel Fercej, Robert Krašovec)
1983
  • Vichy, MSP, srebro v 2- (Milan Janša, Robert Krašovec)
1986
  • Roudnice, MSP, zlato v 2-, (Sašo Mirjanič, Sadik Mujkič)
1987
  • postane eden vodilnih VK v bivši Jugoslaviji (naslov državnih prvakov v 2-, 4-, 8+ v članski konkurenci)
1988

Bojan Prešeren in Sadik Mujkič
  • Seul, OI, bron v 2- (Prešeren, Mujkič), 8. mesto v 2+ (Mirjanič, Janša, krm. Ambrožič)
  • v  jugoslovanski reprezentanci je od 11 članov kar 5 Blejcev
1989

Podelitev medalj v dvojcu s krmarjem
ROM (2. m.), ITA (1. m.), JUG (3. m.)
  • Bled, SP, bron v 2+, (Milan Janša, Robert Krašovec, krm. Gorazd Slivnik), 6. mesto v 2- (Mujkič, Prešeren), 6. mesto v 4- (Žust), 7. mesto v 4+ (Mirjanič)
  • 2+ zmaga v Luzernu
  • Szeged, MSP, zlato v 2- (Iztok Čop, Denis Žvegelj), 5. mesto v 2x (Jani Klemenčič), 6. mesto v 1x (Primož Markovec)
1990
  • Tasmanija, SP, bron v 2+ (Janša, Krašovec, krm.Erzen), 5. mesto v 4+ (Mirjanič, krm. J. Slivnik), 7. mesto v 4- (Prešeren, Mujkič, Čop, Žvegelj)
  • v jugoslovanski reprezentanci je od 15 članov kar 9 Blejcev
  • Aigubelette, MSP, zlato v 2- (Žvegelj, Čop)

Tasmanija
ŠPA (2. m.), ITA (1. m.), JUG (3. m.)

 


Tasmanija
Denis Žvegelj in Iztok Čop
1991
  • Dunaj, SP, srebro v 2- (Žvegelj, Čop), 6. mesto v 2+ (Janša, krm. Erzen)
  • avgusta Slovenija še ni mednarodno priznana in še ni članica organizacije FISA, tako da Blejci nastopijo pod jugoslovansko zastavo, dejansko pa je to že prvi nastop na SP za Slovenijo; nepozaben je prizor blejskih navijačev s slovenskimi zastavami v vodi in pristanek dvojca na pontonu za zmagovalce s slovensko zastavo
  • zaradi bojkota hrvaških veslačev doma ostanejo Mujkič, Mirjanič (4-) in Klemenčič (8+)

Tasmanija
ŠPA (2. m.), ITA (1 .m.), JUG (3. m.)
1992
  • Barcelona, OI, bron v 2- (Žvegelj, Čop) in v 4- (Janša, Mirjanič, Mujkič, Klemenčič)
  • to so prve olimpijske kolajne za samostojno in neodvisno Slovenijo
  • vsi slovenski udeleženci so Blejci, selektor je Miloš Janša
  • na regati v Essnu Čop in Žvegelj zadata zadnji poraz dvojici Redgrave/Pinsent
  • vseh šest nosilcev kolajn in oba trenerja prejmejo Bloudkovo nagrado
  • za predsednika kluba je izvoljen Franci Čop

Sprejem pri predsedniku države Milanu Kučanu

 


Bronasti četverec

 


Čop in Žvegelj na podelitvi 
NEM (2. m.), VB (1. m.), SLO (3. m.)
1993
  • Roudnice (Češka), SP, bron v 2- (Žvegelj, Čop), 7. mesto v 2+ (Mujkič, Janša)

Žvegelj in Čop, v ozadju slovita Britanca Pinsent in Redgrave
1994
  • Indianapolis, SP, bron v 1x, (Čop) in 4. mesto v 4- (Mirjanič, Janša, Klemenčič, Mujkič)
  • München, MSP, 6. mesto v 1x (Špik), v reprezentanci je od 17 veslačev kar 9 Blejcev (4x, 4-, 1x)
  • po SP se v avtomobilski nesreči smrtno ponesreči Sašo Mirjanič, v spomin nanj je na vsakoletni mednarodni regati na Bledu memorialna tekma četvercev
1995
  • Tampere (Finska), SP, zlato v 1x (Čop), 8. mesto v 4- (Žvegelj, Mujkič, Janša, Klemenčič); oba čolna se kvalificirata za nastop na OI
  • Čop v 1x osvoji 3. mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala
  • Poznan, MSP, srebro v 1x, (Luka Špik)
  • Čop je izbran za slovenskega športnika leta

Najboljši na svetu
Jaanson – EST (2. m.), Čop (1. m.), Chalupa – ČEŠ (3. m.)

Trener Miloš Janša in Luka Špik po osvojitvi medalje
1996
  • Atlanta, OI, 4. mesto v 1x (Čop) in 4- (Žvegelj, Mujkič, Janša, Klemenčič), 14. mesto v 2x (Špik)
  • Strathclyde (Škotska), MSP, bron v 2- (Miha Pirih, Grega Sračnjek) in 6. mesto v 4x (Jernej Slivnik)
  • Hazewinkel, SP U23, 7. mesto v 2x Lgw (Miha Janša)
  • za predsednika kluba je izvoljen Miloš Janša

Pred odhodom v Atlanto

 


Prihod mladincev s Škotske

 


Bron za Sračnjeka in Piriha
1997
  • Aigubelette, SP, 4. mesto v 1x (Čop) in v 4- (Žvegelj, Mujkič, Janša, Klemenčič)
  • Belgija, Hazewinkel, MSP, zlato v 1x (Špik)
  • Čop zmaga vse tekme za svetovni pokal in tako osvoji prvo mesto v skupnem seštevku
  • Milano, SP U23, bron v 2- (Pirih, Sračnjek), 6. mesto v 4+ (Gorazd Slivnik)

Iztok Čop in Rob Waddel (NZL)

 


Zmagovalec svetovnega pokala
1998
  • Köln, SP, 4. mesto v 1x (Čop)
  • Ottensheim, MSP, bron v 4x (Žiga Galičič), 6. mesto v 4- (J. Poljanec, Jarkovič, T. Pirih, A. Poljanec)
  • Ioaninna, SP U23, zlato v 1x (Špik), srebro v 2- (Pirih, Sračnjek)

Miha Pirih in Grega Sračnjek
1999
  • St. Catharines, SP, zlato v 2x (Čop, Špik), 10. mesto v 2- (Pirih, Sračnjek)
  • Plovdiv (Bolgarija), MSP, zlato v 4x (Galičič, Černe), srebro 2- (T. Pirih, A. Poljanec)
  • Hamburg, SP U23, 6. mesto v 2x Lgw (Kajdiž)
  • za predsednika kluba je izvoljen Miha Šlibar

Svetovna prvaka, Luka Špik in Iztok Čop
2000
  • Sydney, OI, zlato v 2x (Čop, Špik), 4. mesto v 4- (Janša, Klemenčič), 11. mesto v 2- (Pirih, Sračnjek)
  • Kopenhagen, SP U23, bron v 2x (Galičič), bron v 4+ (Poljanec, T. Pirih, krm. I. Černe)
  • Zagreb, MSP, 5. mesto v 2x (T. Černe, Grega Peskar), 7. mesto v 4- (Zver, Zalokar)

Olimpijska prvaka, Luka Špik in Iztok Čop
2001
  • Luzern, SP, srebro v 1x (Čop), bron v 4- (Klemenčič, Janša), 5. mesto v 2x (Špik), 15. mesto v 2- (Sračnjek, M. Pirih),
    16. mesto v 4x (Galičič, T. Pirih), 13. mesto v 1xLgw (Kajdiž)
  • Ottensheim, SP U23, srebro v 4x (Galičič), bron v 2- (Poljanec, T. Pirih), 10. mesto v 1xLgw (Peskar), 16. mesto v 2x (Černe)
  • Duisburg, MSP, 9. mesto v 4+ (Štravs, Pretnar)
2002
  • Sevilla, SP, srebro v 1x (Čop), 4. mesto v 4- (Klemenčič, Janša), 5. mesto v 4+ (Tomaž, Miha & krm. Žiga Pirih), 8. mesto v 4x (Špik)
  • Genova, SP U23, 11. mesto v 4x (Peskar, Poljanec, Černe)
  • Trakai, MSP, 6. mesto v 4- (Kavaš, Bizjak)
2003
  • Milano (Italija), SP, bron v M1x (Čop); 4. mesto v M2x (L. Špik); 6. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Sračnjek); M4x Ž. Galičič: 18. mesto
  • Beograd (Srbija), SP U23, 5. mesto v M2- (T. Černe); 11. mesto v BLM2- (Štravs, Peskar)
  • Shinias (Kitajska) MSP, 1. mesto v JM2- (Kavaš, Bizjak); 2. mesto JM2+ (I. Černe, L. Pristov, krm. A. Blažič)
  • I. Čop in L. Špik sta proglašena za najboljšo ekipo v individualnih športih v Sloveniji
  • za predsednika kluba je izvoljen Peter Fajfar
2004
  • Atene (Grčija), OI, srebro v M2x (Čop, L. Špik); 9. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Klemenčič, Sračnjek)
  • Poznan (Poljska), SP U23, 12. mesto v BM2x (T. Černe, I. Černe); 15. mesto v BM2- (Kavaš, Bizjak)
  • Banyolas (Španija), MSP, zlato v JM4x (J. Špik)
  • Banyolas (Španija), SP za neolimpijske discipline, 4. mesto v M4+ (Ž. Galičič); 10. mesto v LM4x (Štravs, Peskar, M. Janša)
  • I. Čop in L. Špik sta proglašena za najboljšo ekipo v individualnih športih v Sloveniji
2005
  • Gifu, Japonska, SP, zlato v M2x (Čop, L. Špik); srebro v M4x (Čop, L. Špik); 13. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Sračnjek)
  • Amsterdam (Nizozemska), SP U23, 12. mesto v BLM2x (Štravs, Pristov)
  • Brandenburg (Nemčija), MSP, 6. mesto v JM2x (J. Špik); 9. mesto v JM4- (Rozman, V. Galičič); 13. mesto v JW2x (Babič); 14. mesto v JM2- (M. Golja, J. Zupan)
  • I. Čop in L. Špik sta proglašena za najboljšo ekipo v individualnih športih v Sloveniji
  • Za najboljšo moško posadko leta 2005 na svetu je FISA proglasila I. Čopa in L. Špika, ki sta bila z osvojitvijo zlate in srebrne medalje (obe medalji v olimpijskih disciplinah) najuspešnejša veslača na SP v Gifuju na Japonskem
  • Praznovali smo stoletnico veslanja na Bledu
2006
  • Eton (Velika Britanija), SP, srebro v M2x (Čop, L. Špik); 5. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih)
  • Hazewinkel (Belgija), SP U23, 7. mesto v BM4x (Kavaš); 9. mesto v BLM2x (Pristov)
  • Amsterdam (Nizozemska), MSP, bron v JM4- (V. Galičič, J. Zupan, M. Golja, Rozman); 6. mesto v JM2x (J. Špik); 6. mesto v JM4x (Ulčar); 9. mesto v JW4x (Korbar, Babič)
  • I. Čop in L. Špik sta proglašena za najboljšo ekipo v individualnih športih v Sloveniji
  • Veslaški klub Bled je prejel zlato plaketo Občine Bled
2007
  • München (Nemčija), SP, zlato v M2x (Čop, L. Špik); 5. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Rozman)
  • Poznan (Poljska), EP, 6. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Rozman)
  • Strathclyde (Velika Britanija), SP U23, 12. mesto v BW2x (Korbar, Babič); 13. mesto v BM4- (M. Golja, J. Zupan)
  • Peking (Kitajska), MSP, srebro v JM4x (V. Galičič, Ulčar); 5. mesto v JM2x (Ž. Pirih)
  • Stanko Slivnik je prejel zlato plaketo Občine Bled
  • Jani Klemenčič je prejel bronasto plaketo Občine Bled

Svetovna prvakaZlato za Iztoka in Luko na svetovnem prvenstvu v Münchnu

2008
  • Peking (Kitajska), OI, 4. mesto v M4- (M. Pirih, T. Pirih, Rozman); 6. mesto v M2x (Čop, L. Špik)
  • Atene (Grčija), EP, 7. mesto v M2x (J. Špik, L. Špik)
  • Brandenburg (Nemčija), SP U23, 7. mesto v BM2x (J. Špik); 10. mesto v BM4x (Malej), 15. mesto v BM4- (V. Galičič, Ulčar, Ž. Pirih, J. Zupan)
  • Ottensheim (Avstrija), MSP, 4. mesto v JM2x (Legat, A. Zupan); 12. mesto v JM4x (Kokalj)
2009
  • Poznan (Poljska), SP, bron v M4- (T. Pirih, Rozman, M. Pirih); 5. mesto v M2x (L. Špik, J. Špik); 7. mesto v M4x (I. Čop)
  • Račice (Češka), SP U23, 5. mesto v BM2x (Ž. Pirih); 18. mesto v BM4x (A. Zupan, M. Golja, J. Zupan, Ulčar)
  • Brest (Belorusija), EP, 7. mesto v M2x (Ž. Pirih); 9. mesto v M4x (I. Čop); 17. mesto v M1x (J. Zupan)
  • Pescara (Italija), SI, srebro v M2x (L. Špik, J. Špik); 4. mesto v M2- (M. Pirih)
  • Brive la Gaillard (Francija), MSP, 11. mesto v JM2x (Kokalj); 25. mesto v JM4x (U. Mirjanič, Bregant)
  • V skupnem seštevku svetovnega pokala je posadka M4- (T. Pirih, Rozman, M. Pirih) osvojila 3. mesto
  • Posadka v M4- Miha Pirih, Tomaž Pirih, Rok Rozman so bili proglašena za najboljšo ekipo leta v Sloveniji
  • Iztok Čop je bil odlikovan z Redom za zasluge od predsednik Slovenije dr. Danilo Türka

slika1 Bron za Tomaža, Miha in Roka na svetovnem prvenstvu v Poznanu

2010
  • Lake Karapiro (Nova Zelandija), SP, 6. mesto v M1x (L. Špik); 12. mesto v M2- (T. Pirih); 14. mesto v M2x (J. Špik)
  • Montemor-o-Velho (Portugalska), EP, 6. mesto v M1x (J. Špik)
  • Brest (Belorusija), SP U23, 6. mesto v BM2x (Ž. Pirih); 8. mesto v BM1x (J. Zupan); 8. mesto v BM4- (A. Zupan); 12. mesto v BM4x (Ulčar)
  • Račice (Češka), MSP, 7. mesto v JM2x (J. Markovc); 19. mesto v JM4x (Špiler)
2011
  • Bled, SP, 5. mesto v M2x (I. Čop, L. Špik); 15. mesto v M4x (A. Zupan, J. Špik)
  • Plovdiv (Bolgarija), EP, 7. mesto v M4x (A. Zupan, J. Špik); 16. mesto v M1x (Ulčar)
  • Amsterdam (Nizozemska), SP U23, bron v BM2x (A. Zupan); 12. mesto v BM1x (J. Zupan)
  • Eton (Velika Britanija), MSP, 5. mesto v JM2x (J. Markovc)
  • Kruszwica (Poljska), MEP, zlato v JM2x (J. Markovc)
2012
  • London (Velika Britanija), OI, bron v M2x (L. Špik, I. Čop)
  • Varese (Italija), EP, bron v M4x (J. Špik, J. Markovc); 7. mesto v M4- (A. Zupan)
  • Trakai (Litva), SP U23, 6. mesto vBM2x (A. Zupan)
  • Plovdiv (Bolgarija), MSP, srebro v JM1x (J. Markovc); 20. mesto v JM4x (G. Žvegelj)
  • Bled, MEP, srebro v JM1x (J. Markovc)
  • Iztok Čop in Luka špik sta proglašena za najboljšo ekipo leta v Sloveniji
  • Iztok Čop prejme od VZS naziv Ambasador veslanja

slika2 Jernej je postal svetovni podprvak v enojcu

slika3
Bron za Iztoka in Luko na OI v Londonu

2013
  • Chungju (Južna Koreja), SP, 9. mesto v M4x (J. Markovc)
  • Sevilla (Španija), EP, 7. mesto v M4x (A. Zupan, J. Špik, L. Špik)
  • Mersin (Turčija), SI, bron v M2- (A. Zupan); 6. mesto v M1x (J. Špik)
  • Trakai (Litva), MSP, 11. mesto v JW2x (Urevc)
  • Peter Fajfar prejme bronasto plaketo Občine Bled
2014
  • Amsterdam (Nizozemska), SP, 13. mesto v M4x (L. Špik, J. Markovc); 19. mesto v M2- (A. Zupan, J. Zupan)
  • Beograd (Srbija), EP, 10. Mesto v M2- (A. Zupan, J. Zupan); 13. mesto v M1x (L. Špik)
  • Hamburg (Nemčija), MSP, 5. mesto v JM4x (A. Jalen, K. Markovc); 17. mesto v JM1x (M. Aljančič)
  • Hazewinkel (Belgija), MEP, bron v JM4x (A. Jalen, K. Markovc)

2014 Hazewinkel Hazewinkel 2014

2015
  • Aiguebelette (Francija), SP, 23. mesto v M2x (J. Zupan)
  • Poznan (Poljska), EP, 15. Mesto v M2x (J. Zupan)
  • Plovdiv (Bolgarija), SP U23, 8. mesto v BM1x (A. Jalen)
  • Rio de Janeiro (Brazilija), MSP, 5. mesto v JM2x (M. Aljančič)
  • Račice (Češka), MEP, bron v JM2x (M. Aljančič)
  • Iztok Čop prejme nagrado FISA – plaketo Thomasa Kellerja

2015 RačiceRačice 2015

2016
  • Rotterdam (Nizozemska), SP U23, 7. mesto v BLM1x (A. Jalen); 11. mesto v BM1x (M. Aljančič)
  • Rotterdam (Nizozemska), MSP, 19. mesto v JM4x (T. Koselj, M. Čuk)
  • Rotterdam (Nizozemska), MSP, 21. mesto v JW1x (T. Pfajfar)